top of page

BIO

mělnický písničkář, kytarista, zpěvák
 
Hudbě se Libor věnuje od malička. Sedm školních let hrál zpočátku na zobcovou flétnu a později na klarinet. Ve čtrnácti si koupil svou první kytaru. Písničky začal skládat už na střední škole. Tu úplně první složil v roce 1985, kdy zhudebnil text svého spolužáka. A hraje ji na pódiu dodnes! Veřejně vystupovat začal v 90-tých letech minulého století. Nejdříve jako písničkář, později se svou autorskou kapelou FENOMÉN.

V roce 2020 Libor nahrál ve studiu Strunka své první CD s názvem Premiéra. V letech 2000-2018 vystupoval jen zřídka. Z počátku občas zavítal na oblastní kolo Porty do Kolína, ale později už ani tam. Skládat ale nepřestal. V tomto období vzniklo mnoho nových písní, z nichž mnohé zaznívají na jeho koncertech. 

K muzicírování, písničkaření a skládání se ale Libor naplno vrátil až na podzim roku 2018. A opřel se do toho naplno. V lednu 2020 začal docházet na hodiny zpěvu a pracovat na svém projevu. Nezapomněl ani na kytarové workshopy. A hlavně vystupovat, kde se dalo. Výsledek posuďte sami. Třeba na některém z koncertů viz záložku Diář.

V raném stádiu jsou úvahy o nahrávacím studiu.

folkové duo, od r. 2018

Na podzim roku 2018 vzniklo rodinné duo BRADUO. Vítek a Libor Bradáčkovi, syn a táta, alt saxofon a kytara. První veřejné vystoupení se uskutečnilo v září 2019 a od té doby, pokud má Vítek čas, tak hraje BRADUO a pokud ne, hraje Libor sólo. Podrobněji na záložce BRADUO.
spolek, od r. 2024

Počátkem dubna 2024 byl zaregistrován spolek Namydlení Písničkáři. Libor byl iniciátorem jeho založení. Vznikl pro pořádání folkových večerů a festivalu akustických kapel a písničkářů. A také jako partner pro město Mělník a sponzory. Více zde.

SBOR KB

pěvecký sbor, od r. 2023 (do 1/2025)

V listopadu 2023 proběhl konkurz do nově vznikajícího pěveckého sboru Komerční banky a Libor v něm uspěl. Zúročil tak více než čtyřletou pěveckou přípravu.
V lednu 2025 stráví sbor v týden Paříži, kde se v rámci projektu Playing for Philharmonie de Paris sloučí s dalšími sbory z Francie a Indie. Společně pak zazpívají tři koncerty v Pařížské Filharmonii.
Je zřejmé, že sbor bude pokračovat i po vyvrcholení projektu v Paříži. Libor má na příští rok jiné plány, tak sbor v únoru 2025 s velkou pravděpodobně opustí.
folkové večery, od r. 2019

V roce 2019 začal Libor pořádat ve Lhotce u Mělníka folkové večery (open mic) POJĎ DÁL A ZPÍVEJ, od třetího pokračování přesunuté do hudebního klubu Stará Mydlárna na Mělníku. Původně čtvrtletní frekvence se pro velký zájem muzikantů změnila na měsíční frekvenci. Od té doby poslední pátek v měsíci = folk v Mydlárně. Podrobněji na záložce POJĎ DÁL A ZPÍVEJ.

CHRAPOT

pěvecký sbor, 2022

Počátkem roku 2022 Libor začal zpívat s mělnickým komorním pěveckým sborem Chrapot. Ač tato hezká epizoda neměla dlouhého trvání, bylo úsilí korunováno nahrávkou CD s vánočními písněmi. 

FENOMÉN

folková skupina, 1997-1999

V roce 1997 Libor založil autorskou folkovou skupinu. Společně s Josefem Hlavatým (elektrická kytara, aranže) a Janem Juračkou (baskytara) hráli  Liborovy písně. Za dva roky své činnosti odehráli pouhých 6 koncertů. Svou činnost skupina ukončila v roce 1999.

COUNTRYMELA

taneční skupina, 1990-2000, 2002

Už od 15-cti let se Libor věnoval též tanci. Přes klasické taneční, pokračovací kurzy až do tanečního klubu. Protože vždy miloval hudbu country music a bluegrass, v lednu roku 1990 založil na Mělníku country taneční skupinu COUNTRYMELA. Stal se nejen vedoucím, ale i choreografem skupiny. Se skupinou vystupoval na mnoha country bálech a současně i country tance vyučoval. Je autorem choreografie country tance, jež se rozšířil mezi taneční skupiny po celé republice. Věnoval se také square dance, round dance a cloggingu (step). Svou činnost skupina ukončila po roce 2000. V roce 2002 se skupina obnovila a cca rok tančila na country bálech.

FOLK & COUNTRY KLUB MĚLNÍK

klub, 1990-2001

V roce 1990 se v MKD s mělnickým písničkářem Mariánem Kořínkem (sk. A.S.M.) začala pravidelně scházet parta bluegrassových a folkových muzikantů. A také jejich příznivců a posluchačů. Časem vznikla potřeba se zoficiálnit kvůli organizování hudebních akcí. U zrodu mělnického FOLK & COUNTRY KLUBu, činovníkem a aktivním pořadatelem byl i Libor. FCK organizoval pravidelná setkání muzikantů, nespočet koncertů a country bálů a také 10 ročníků festivalu MĚLNICKÝ PRANÝŘ. Na pěti z nich vystoupil též Libor či jeho skupina FENOMÉN. FCK ukončil svou činnost v roce 2001.

bottom of page